Sadece kadınlar için pembe metrobüs

  • Ana Sayfa
  • Sadece kadınlar için pembe metrobüs
Sadece kadınlar için pembe metrobüs
Saadet Partisi'nin kadınlara yönelik taciz olaylarına karşı pembe metrobüs önerisinde imzalar tamamlandı.Abone ol

Kadınlara özel pembe metrobüs önerilerine destek için imza kampanyası başlatan Saadet Partisi, topladıkları 60 bin imzayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a gönderdi.

Saadet Partisi, toplu taşıma araçlarındaki taciz olaylarına karşı önerdiği ‘kadınlara özel pembe metrobüs’ projesine destek bulmak için geçtiğimiz g backlink ünlerde imza kampanyası başlatmıştı. Partililer, kampanya kapsamında toplanan 60 bin imzayı Taksim Postanesi’nden Başkan Topbaş’a gönderdi. Grubun, “Pembe metrobüs istiyoruz” yazılı pankartı vatandaşların dikkatini çekerken, bazı turistler de pankartın önünde fotoğraf çektirdi.

İNSAN ZANNEDEN AHLAKSIZLAR TARAFINDAN
KADINLIK ONURU AYAKLAR ALTINA ALINIYOR

Grup adına açıklama yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, “Toplu taşıma hizmetlerindeki kalitenin artırılması, trafik probleminin yoğun olarak yaşandığı İstanbul için tartışılmaz önemi olan bir konudur. Toplu taşıma sistemi içerisinde metrobüs hattı, hayata geçirildiği günden beri çoğu İstanbullu için önemli bir ulaşım aracı olarak tercih edilmektedir. Metrobüs tercih eden İstanbullu kadın hemşehrilerimizin araçlardaki yoğunluktan dolayı yaşadıkları sıkıntılar genellikle hoş olmayan tartışmaları da beraberinde getirmektedir. Gidecekleri yere yetişme telaşı içinde mecburen dolu araçlara binmek zorunda olan bayan yolcular, hamile, çocuklu veya yaşlı oldukları halde nefes alımının zor olduğu, itiş kakışların yaşandığı bu araçlarla bazen istemeyerek seyahat etmek durumunda kalıyorlar. Kimi zaman kendini insan zanneden ahlaksızlar tarafından kadınlık zarafet ve onurunu ayaklar altına alan taciz vakalarının yaşanması da bu durumu daha vahim noktalara taşıyor” dedi.Kategori : GÜNCEL