CHP'li Tarhan'dan Gülen'e sert çağrı

  • Ana Sayfa
  • CHP'li Tarhan'dan Gülen'e sert çağrı
CHP'li Tarhan'dan Gülen'e sert çağrı
Fethullah Gülen'in 'dön' çağrısına verdiği yanıt, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ın gündemindeydi.Abone ol

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Gülen'e sert sözlerle yüklendi. Tarhan, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönmesi konusundaki açıklamalarla ilgili "Her darbe dönemi kıvrak tavrı ile bilinen bu politikaya çok meraklı hizmet erbabı, artık bir parti kurmalı diyorum. Kim olduğunu, kimle umre turu rle işbirliği içinde olduğunu halka anlatmalı" ifadelerini kullandı.

Tarhan, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Bizde koltuk kavgası yok" ifadesini eleştirdi. Tarhan, Erdoğan'ın bu ifadeyle aslında, "Çünkü bütün koltukları ben dizayn ederim. Meclis Başkanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı koltuklarının sahibi benden sorulur. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu da koltuktan saymam zaten ben başkanlık koltuğu isterim" dediğini ileri sürdü.

ERDOĞAN'A KOLTUK ELEŞTİRİSİ

Tarhan, açıklamasında, "(Kendisine yer edinme gayreti içine girenler de fırsat bulamayacaktır. Bunun dışına çıkanlar varsa kusura bakmasınlar onlar da gereğini bulurlar) demiş. 'Artık kırk katır mı olur, kırk satır mı onu bilmem' demiş. Yani, 'Sadece benim kendim için koltuk isteme ve koltukları dağıtma hakkım var, başkaları hiç heves etmesin, seslerini kesip otursunlar' demiş. Yazık ki ne yazık. Önceleri hiç olmazsa, 'Kendim için bir şey istiyorsam namerdim' deme inceliğini gösterenler vardı. Oysa şimdi? Hem öte dünya hem fani dünya nimetlerine pek meraklı Başbakan. Sen çıkıp, bu yürekliliği gösterebilir misin? Çıkıp bize diyebilir misin ki 'Benim koltukta gözüm yok.' Bekliyoruz Başbakan" ifadelerine yer verdi.Kategori : POLİTİKA